«Հայաստանի եւ Արցախի սիրելի շրջանավարտներ,
Այսօր դուք ոտք եք դնում նոր կյանք: Եվ թող այնտեղ ձեզ միշտ ուղեկցեն նպատակներին հասնելու ձգտումը, հաջողությունը, այն համամարդկային արժեքներն ու ճշմարիտ սկզբունքները, որոնցով ձեզ դաստիարակել են ձեր ուսուցիչները: Այսօր նաեւ նրանց տոնն է: Նրանք են ձեզ ուղեկցել գիտելիքների աշխարհ, ձեզ դաստիարակել որպես մարդ եւ քաղաքացի: Միշտ պահպանեք ձեր հոգիներում սերմանված բարին ու գեղեցիկը, իսկ դժվարին պահերին ապավինեք նրանց խորհուրդներին ու պատգամներին:
Սիրելի՛ շրջանավարտներ, այսօր բոլորը շնորհավորում են ձեզ՝ մաղթելով բազմաթիվ հաջողություններ ու նվաճումներ: Դրանցում խտացված են այն հույսերը, որոնք մենք կապում ենք ձեզ եւ ապագայի հետ: Դո՛ւք եք կառուցելու վաղվա Հայաստանը եւ կերտելու ազատ ու ժողովրդավար հասարակություն: Դո՛ւք եք հզորացնելու մեր բանակը, զարգացնելու հայ մշակույթը, գիտությունն ու տնտեսությունը, ապահովելու մեր հայրենիքի արժանապատիվ տեղն աշխարհում:
Բոլորիդ մաղթում եմ մասնագիտության ճիշտ ընտրություն, գիտելիքները հարստացնելու հետեւողական ձգտում, առողջություն, երջանկություն եւ ամենայն լավն ու բարին: Թող իրականան ձեր բոլոր հույսերն ու երազանքները, ապագայի բոլոր ծրագրերը»,-նշված է ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Поздравительное обращение Председателя НС А.Баблояна к выпускникам
Сегодня вы вступаете в новую жизнь. И пусть в ней вам всегда сопутствуют стремление к достижению целей, удача, общечеловеческие ценности и верные принципы, на которых вас воспитали ваши учителя. Сегодня также их праздник. Они вели вас в мир знаний, воспитали как человека и гражданина. Всегда храните в ваших душах посеянное ими добро и прекрасное, а в трудный миг прислушивайтесь к их советам и заветам.
Дорогие выпускники, сегодня все поздравляют вас, желая бесчисленных успехов и достижений. В них – надежды, которые мы связываем с вами и грядущим. Вы должны строить завтрашнюю Армению, созидать свободное и демократическое общество. Вы должны усиливать мощь нашей армии, развивать армянскую культуру, науку и экономику, обеспечивать достойное место нашей родины в мире.
Желаю всем вам правильного выбора профессии, постоянного стремления к обогащению знаниями, здоровья, счастья и добра. Пусть осуществятся все ваши надежды и мечты, все планы на будущее”.